“Opinion Way” parlament seçkiləri ilə bağlı keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini elan edib

GƏNCLƏR PAYTAXTI ŞAMAXI
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva şəhid ailələri ilə görüşüblər
ABŞ-ın Nevada ştatında Azərbaycanın tolerantlıq ənənələrinə həsr olunmuş geniş tədbir keçirilib

Fransanın “Opinion Way” Sosioloji Araşdırmalar İnstitutunun “İnsan Hüquqları XXI əsr-Azərbaycan” Fondu ilə birgə parlament seçkilərində keçirdiyi “exit-poll”un nəticələri elan edilib. Sorğunun 236 seçki məntəqəsində 10 min 119 seçici arasında aparıldığı bildirilib.  

AZƏRTAC sorğunun nəticələrini təqdim edir.  

Seçki dairəsiLider namizədlər
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsiAzay Quliyev 48.1
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsiQafarov Kəmaləddin 65.3
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsiMusayev Madər 60.8
11 saylı Qaradağ seçki dairəsiHüseynov Aydın 61.9
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsiXasiyeva Səbinə 57.3
13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsiƏliyev Rauf 50.1
14 saylı Xəzər seçki dairəsiMəmmədov Soltan 51.9
15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsiQuliyev Ülvi 46.2
16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsiQədirli Erkin 43.1
17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsiAllahverdiyev Elnur 61.1
18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsiMusabəyov Rasim 43.1
19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsiMəmmədov Hikmət 47.1
20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsiƏliyev Adil 57.1
21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsiİbrahimqızı Məlahət 60.2
22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsiMollazadə Asim 45.7
23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsiSəmədzadə Ziyad 43.8
24 saylı Nizami birinci seçki dairəsiNurullayeva Könül 43.9
25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsiVəliyeva Sədaqət 56
26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsiMustafa Fazil  40
27 saylı Sabunçu ikinciSalahzadə Əliabbas 56
28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsiQuliyev Eldar 40.9
29 saylı Səbail seçki dairəsiArpadarai Nigar 47.1
30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsiFətəliyeva Sevinc 63
31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsiƏliyev Etibar 45.1
32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsiHəsənova Afət 58.4
33 saylı Xətai birinci seçki dairəsiMirələmov Hüseynbala 56.8
34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsiZabelin Mixail 49 1
35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsiRauf Arifoglu 45.1
36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsiHəsənquliyev Qüdrət 43.1
37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsiKərimzadə Pərvin 44.5
38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsiHəmzəyev Naqif 46.1
39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsiCəfərov Müşfiq 46
40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsiQuliyev Musa 43.9
41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsiHüseynova Hicran 56.6
42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsiMirkişili Tahir 52.3
43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsiHacıyev Emin 57
44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsiMəmmədli Müşfiq 50.9
45 saylı Abşeron seçki dairəsiOqtay Əsədov 63
46 saylı Şirvan seçki dairəsiİntizam Yusifov 50.7
47 saylı Mingəçevir seçki dairəsiMirzəzadə Aydın 54.3
48 saylı Yevlax seçki dairəsiMəmmədli İlham 56.1
49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsiHüseynov Əli 58.1
50 saylı Abşeron-Qobustan seçki dairəsiSeyidzadə Şahin 40.9
51 saylı Qusar seçki dairəsiBadamov Azər 55.2
52 saylı Quba seçki dairəsiƏhmədov Vahid 46.2
53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsiRafailov Anatoliy 40.9
54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsiQurbanov Sadiq 47
55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsiSəlimov Eldəniz 58.2
56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsiMikayılova Sevil 43.9
57 saylı Kürdəmir seçki dairəsiAğazadə Əminə 55.2
58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsiHüseynov Rəfael 48.6
59 saylı Salyan seçki dairəsiƏhmədova Jalə 51.5
60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsiAğamalı Fəzail 50.2
61 saylı Neftçala seçki dairəsiRüstəmxanlı Sabir 38.2
62 saylı Saatlı seçki dairəsiƏləkbərli Əziz 44
63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsiCəfərov Kamal 56.1
64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsiMəmmədov Ramin 57.3
65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsiƏmiraslanov Əhliman 60
66 saylı Biləsuvar seçki dairəsiMəhərrəmov Bəhruz 48.4
67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsiHəsənov Malik 55.7
68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsiNəsirov Elman 47
69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsiİbrahimli Fəzail 53.1
70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsiMəmmədov Məşhur 56.9
71 saylı Masallı kənd seçki dairəsiİsgəndərov Anar 54.8
72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsiQasımlı Musa 48.8
73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsiQuliyev Rüfət 58.7
74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsiRəcəbli Hadi 54.8
75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsiPaşazadə Cavanşir 59.2
76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsiƏsgərov Ziyafət 59.1
77 saylı Astara seçki dairəsiMahmudov Rəşad 65.5
78 saylı Lerik seçki dairəsiMəmmədov İqbal 44.9
79 saylı İmişli seçki dairəsiNurullayev Razi 49
80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsiQənizadə Çingiz 55.1
81 saylı Beyləqan seçki dairəsiİsmayılov Şahin  59.8
82 saylı Ağcabədi seçki dairəsiRzayev Tahir 61.6
83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsiAbbas Aqil  63.2
84 saylı Füzuli seçki dairəsiBayramov Vüqar 55.6
85 saylı Şamaxı seçki dairəsiCəfərova Tamam 52.1
86 saylı İsmayıllı seçki dairəsiNovruzəli Aslanov 47
87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsiKərimli Tahir 46.2
88 saylı Göyçay seçki dairəsiHacıyev Sabir 48.1
89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsiƏfəndiyev Məzahir 55.7
90 saylı Ağdaş seçki dairəsiOsmanov Cavid 64.1
91 saylı Ucar seçki dairəsiHəsən Ramil 52.2
92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsiƏliyeva Jalə 56.4
93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsiYıldırım Fatma 63.2
94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsiOruc Zahid 56.9
95 saylı Tərtər seçki dairəsiAlıyev Sahib 41
96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsiMəmmədov Anar 61.3
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsiVəliyev Ağalar 65.8
98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsiQafarova Sahibə 63.8
99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsiHəsənov Nurlan 63
100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsiBayramov Kamran 60.9
101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsiMirbəşiroğlu Elşad 45
102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsiSəfərov Nizami 62.8
103 saylı Gədəbəy seçki dairəsiHüseynova Sevinc 58.9
104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsiNağıyev Arzu 53.6
105 saylı Tovuz seçki dairəsiPaşayeva Qənirə 62.1
106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsiAğayeva Ülviyyə 50.8
107 saylı Qazax seçki dairəsiSeyidov Səməd 65.7
108 saylı Ağstafa seçki dairəsiCəfərov Nizami 58
109 saylı Balakən seçki dairəsiMəhəməliyev Nəsib 62.7
110 saylı Zaqatala seçki dairəsiMusayev Elşən 45.8
111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsiƏliyeva Kamilə 53.3
112 saylı Qax seçki dairəsiKərimli Azər 51.6
113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsiMəmmədzadə Tünzalə 55
114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsiƏli Məsimli 46.6
115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsiFeyziyev Cavanşir 63.4
116 saylı Qəbələ seçki dairəsiHeydərov Fəttah 73
117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsiNaxçıvanlı Aqiyə 67.4
118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsiƏliyev Bəxtiyar 61
119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsiSadıqov Bəxtiyar 61.7
120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsiMəmmədov Ceyhun 54.1
121 saylı Laçın seçki dairəsiAbbaszadə Mahir 54.8
122 saylı Xankəndi seçki dairəsiGəncəliyev Tural 56.7
123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsiMəmmədov Aqil 62.3
124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsiMəmmədov Elman 57.1
125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsiİsmayılov İmamverdi 51