Mikayıl Cabbarov: Zəngəzur dəhlizi tranzit marşrutlar üçün mühüm qovşaq rolunu oynayacaq
Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində Tarix və mədəniyyət abidələri, mədəniyyət müəssisələri üzrə İşçi Qrupun iclası keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ermənistan Respublikasının baş naziri və Rusiya Federasiyasının Prezidentinin Bəyanatı
Prezident İlham Əliyev Avropa İttifaqının xüsusi nümayəndəsinin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
“Azərbaycanın əsas hissəli ilə Naxçıvan arasında nəqliyyat vasitələrinin və yüklərinin maneəsiz hərəkəti üçün Zəngəzur dəhlizinin açılmasını gözləyirik. Bu dəhliz Azərbaycan iqtisadiyyatına, xüsusilə regionların, marşrutun əsas hissəsini əhatə edən işğaldan azad edilmiş rayonların inkişafına müsbət təsir edəcək”.
“Report” xəbər verir ki, bunu iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə biznes forumunda bildirib.
“Bu dəhliz tranzit marşrutlar üçün mühüm qovşaq rolunu oynayacaq. Horadiz-Culfa dəmir yolunun bərpası Azərbaycan-İran-Türkiyə marşrutu üzrə də yeni imkanlar yaradır”, – o deyib.