ABŞ Özbəkistanda gənclərin məşğulluq Proqramı üçün 10 milyon dollar ayırıb
İqtisadi Şuranın növbəti iclası keçirilib
Bakının birləşdiriləcək bələdiyyələri məlum olub
Azad edilmiş ərazilərdə yaşıl enerji zonasının yaradılmasında beynəlxalq maliyyə qurumları əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub
Amerika Birləşmiş Ştatlarının (ABŞ) Beynəlxalq İnkişaf Agentliyi Özbəkistanda gənclərin məşğulluğu və gənclər arasında sahibkarlığın inkişafı üçün 5 illik proqram çərçivəsində 10 milyon dollar ayırıb.
AZƏRTAC ABŞ-ın Özbəkistandakı səfirliyinin mətbuat xidmətinə istinadla xəbər verir ki, proqram şagirdlərin əmək fəaliyyətinə cəlb edilməsi, onların dərsdən sonra sahibkarlıqla məşğul olması, əmək qabiliyyəti məhdud olan məktəblilərin məşğulluq sahələrində rolunun artırılmasını əhatə edir.
Məlumatda bildirilir ki, Beynəlxalq Təhsil üzrə Amerika Şuraları layihənin həyata keçiriləcəyi 5 il ərzində əmək bazarının ehtiyaclarını öyrənəcək, monitorinqlər aparacaq, özəl şirkətlərlə dövlət strukturları arasında münasibətlərin yaranmasına kömək göstərəcək.