Yevlax rayonu haqqinda ümumi məlumat
Mövlud Çavuşoğlu: Azərbaycanın işğal altındakı torpaqlarına qeyri-qanuni yolla daxil olmaq cinayətdir
Dünya ictimaiyyəti Sərsəng su anbarının harayına biganə qalmamalıdır
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) Barak Obama administrasiyasına ünvanladığı “Ədalətin Bərqərar Olunması və Böyük Fəlakətin Qarşısının Alınması Naminə” petisiya layihəsi çərçivəsində Neft və Sənaye Universitetində görüş keçirilib.
APA-nın məlumatına görə, universitetin prorektoru Rafiq Camalov layihənin əhəmiyyətindən danışıb, Neft və Sənaye Universitetinin tələbələrini səsvermədə fəal olmağa çağırıb.
Petisiya ilə bağlı çıxış edən siyasi elmlər doktoru Ramiz Sevdimaliyev bildirib ki, səsvermədə 13 yaşdan yuxarı hər kəs iştirak edə bilər. Müraciətə qoşulanlar Ermənistan tərəfindən işğal edilmiş Azərbaycan torpaqlarının azad edilməsinə, bölgədə humanitar fəlakətin qarşısının alınmasına yardım etməyə çağırırlar.
Qeyd edək ki, Ağ Evin saytında açılmış petisiyaya qoşulmaq üçün https://petitions.whitehouse.gov/petition/establish-justice-and-prevent-great-catastrophe linkinə daxil olmaq lazımdır.