President Ilham Aliyev attended ceremony dedicated to 2018 sporting results
President of the Republic of Azerbaijan, president of the National Olympic Committee Ilham Aliyev has attended a ceremony dedicated to sporting results of 2018 at Azerbaijan National Olympic Committee. The head of state made a speech at the ceremony. The event then featured an awards ceremony on 2018 sporting results.
Mehriban Aliyeva: I call on Freedom House, Amnesty International and Human Rights Watch, organizations declaring that protection of human rights is their mission, to give a fair assessment to events
Statement of International Liberation Front of French colonies: Uprising in Martinique following Kanaky is not accidental
Moscow hosted meeting of CIS Heads of State Council
President of the Republic of Azerbaijan, president of the National Olympic Committee Ilham Aliyev has attended a ceremony dedicated to sporting results of 2018 at Azerbaijan National Olympic Committee.
The head of state made a speech at the ceremony.
The event then featured an awards ceremony on 2018 sporting results.