AVCİYA Xaçmazda regional seminar keçirib
Prezident: İndi hər kəs görür ki, heç kim qanundan yuxarı dayana bilməz və hər kəs qanun qarşısında bərabərdir
BORÇALI SÖHBƏTLƏRİ: “Borçalı türkləri: diasporadan soydaşlığa”
Prezident İlham Əliyevin rəsmi “Facebook” səhifəsində Polis Günü münasibətilə paylaşım edilib
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) Seçki Qərargahı bələdiyyə seçkiləri ilə əlaqədar regionlarada seminarlara start verdi.
AVCİYA-dan APA-ya daxil olan məlumata görə, ilk seminar AVCİYA-nın Xaçmaz regional ofisində keçirilib. Seminarda respublikanın şimal bölgəsi rayonlarının sakinləri iştirak ediblər. Tədbirdə AVCİYA Seçki Qərargahının sədri Məhərrəm Zülfüqarlı məruzə ilə çıxış edib.
Məruzəçi Azərbaycanda 23 dekabrda keçiriləcək bələdiyyə seçkiləri ərəfəsi mövcud ictimai-siyasi vəziyyət, bələdiyyə institutunun keçdiyi tarixi yol, bələdiyyələrin cəmiyyətdəki hazırkı durumu, bələdiyyələrin qanunvericilik bazası, yerli özünüidarə haqqında  beynəlxalq təcrübə və digər məsələlər haqqında tədbir iştirakçılarına məlumat verib.
Tədbirdə AVCİYA-nın Xaçmaz regional ofisinin rəhbəri Solmaz Rzayeva bələdiyyə seçkiləri ərəfəsi  şimal bölgəsindəki mövcud vəziyyət barədə geniş məlumat verib.
Tədbirin sonunda seminar iştirakçılarının müxtəlif suallarına cavab verilmiş, regionun sosial problemləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılmışdır.
Tədbirdə  AVCİYA təmsilçisi Anar Şirinov və  assosiasiyanın digər   nümayəndələri iştirak edib.