Məhərrəm Zülfüqarlı: Qarabağın və Naxçıvanın Azərbaycanın ayrılmaz tərkib hissəsi olduğu bütün dünya tərəfindən rəsmən tanınıb və qəbul edilib
İlham Əliyev Türkiyənin Azərbaycanda yeni təyin olunmuş səfirinin etimadnaməsini qəbul edib
Prezident Koreya Respublikasının Prezidenti yanında Komitənin sədrini qəbul edib
Şamaxının millət vəkili Elxan Süleymanovun təşəbbüsü ilə İmadəddin Nəsimi yaradıcılığına həsr olunmuş inşa müsabiqəsi də elan edilib.
Nəzərə çatdıraq ki, Prezident İlham Əliyev 2019-cu ili “Nəsimi ili” elan edib. Bu inşa müsahibəsi də Prezidentin elan etdiyi “Nəsimi ili” tədbirlərinə töhfə kimi qiymətləndirilir.
Musavat.com xəbər verir ki, elan edilən müsabiqədə Şamaxın rayonun təhsil müəssisələrinin şagird və tələbələri iştirak edə bilərlər. Müsabiqənin şərtləri ilə yaxın günlərdə www.elkhan-suleymanov.az saytında məlumat veriləcək.
Xatırladaq ki, aprelin 22-dən etibarən Şamaxıda həmçinin, IX Sabir Qiraət Müsabiqəsinə start verilir. Bununla bağlı ətraflı xəbəri bu linkdən oxuya bilərsiniz – http://musavat.com/news/9-cu-sabir-qiraet-musabiqesine-start-verilir-elxan-suleymanovun-tesebbusu_605718.html