Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Özbəkistan Prezidenti Şavkat Mirziyoyev ilə görüşüb. Görüşdə Xankəndidə tikiş fabrikinin videobağlantı vasitəsilə açılışı olub
Zakir Həsənov və Hulusi Akar “Qış təlimi-2021” birgə təlimlərini izləyiblər
Baş prokuror I və II Qarabağ müharibəsində şəhid olan prokurorluq işçilərinin ailələri ilə görüşüb
“Keçən il Ermənistanla Azərbaycan arasında elan olunan atəşkəs yeni bir səhifə açmaq üçün vacib bir fürsət yaradır. Bundan əlavə, Türkiyə 2020-ci ilin fevralında Ermənistandakı çevriliş cəhdini ilk qınayan ölkələrdən biri oldu. Təhlükəsizlik, sabitlik, sülh və firavanlıq fürsəti təkcə Ermənistan üçün deyil, bütövlükdə bölgə üçün vacibdir”.
“Report”un xəbərinə görə, bunu Türkiyənin milli müdafiə naziri Hulusi Akarın ABŞ-ın “RealClearDefense” jurnalında dərc olunan məqaləsində bildirilib.
“Əgər Ermənistan rəhbərliyi, sülhə investisiya qoymağı seçsələr, Türkiyənin Ermənistana göndərdiyi mesajı dinləsələr, bütün bölgə üçün yüksək səviyyədə siyasi və iqtisadi mənfəətlər olacaq. ABŞ, kimi üçüncü ölkələrdən olan müttəfiq ölkələr də daxil olmaqla, Türkiyə, yeni bir tarixi mübahisənin anlaşılmasını təmin etmək üçün kömək etmək və ya siyasiləşdirmə cəhdlərinə qarşı diqqətli olmaq istəyir. Aydındır ki, seçimimiz ilk alternativdir. Çünki yalnız o zaman 1919-cu ildə General Harbordun bildirdiyi kimi tarix boyu həmrəylik və birgəyaşayış ehtimalı bir daha ortaya çıxa bilər. Yalnız bundan sonra Harbord’un missiyası həqiqətən bitəcək” – nazir vurğulayıb.