Azərbaycan beynəlxalq kitab sərgisində təmsil olunur
“newsblaze.com” saytı: “Yəhudi uşaqlarını xilas etmiş azərbaycanlı kəşfiyyatçı “Dünyanın mömin adamı” fəxri adına layiqdir”
Türkiyə Prezidenti: Azərbaycan 44 günlük müharibədə BMT Təhlükəsizlik Şurasının (TŞ) qətnamələrini özü icra edib
Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikasında minatəmizləmə fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” Fərman imzalayıb
Turində təşkil olunmuş beynəlxalq kitab sərgisinə ölkəmiz Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 32 kvadratmetrlik xüsusi dizaynlı stendlə təmsil olunur.
Nazirlikdən AZƏRTAC-a bildirilib ki, ekspozisiyada Azərbaycanın tarixi, dövlətçiliyi, mədəniyyəti, elmi haqqında müxtəlif nəşrlər, dövlətimizin mədəniyyət siyasətinə uyğun olaraq yüksək bədii və poliqrafik keyfiyyətə malik kitablar, təbliğat materialları ziyarətçilərə təqdim edilib.
Ümumilikdə 200 adda 300 nüsxə nəşr məhsulu sərginin ilk günündən maraqla qarşılanır.
Rəsmi açılış mərasimində İtaliya Parlamentinin Deputatlar Palatasının prezidenti Roberto Ficonun da iştirak etdiyi sərgi mayın 14-dək davam edəcək.