AVCİYA nəşr etdirdiyi kitabların təqdimatını keçirib
M.Ə.Sabirin yaradıcılığına həsr olunan II Bədii Qiraət müsabiqəsi keçirilir
Elşən Aslanov: “S.Şaumyanın rəhbərliyi ilə Bakıda törədilən qırğınlar sonralar Şamaxı, Quba və Göyçay qəzalarının şəhər və kəndlərində davam etdirildi”
Elxan Süleymanov: “Qarabağ dondurulmuş münaqişə statusundan çıxıb”
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) nəşr etdirdiyi “İlham Əliyevin 5 illik fəaliyyəti və Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyəti” və “Azərbaycan Respublikası prezidentinin seçkiləri sosioloji təhlil müstəvisində – 2008” kitablarının təqdimat mərasimini keçirib. APA-nın məlumatına görə, qurumun seçki qərargahının rəhbəri Məhərrəm Zülfüqarlı bildirib ki, kitablarda əsasən tədqiqat materialları əks olunub. Kitabların hazırlanmasında iştirak edən ELS Müstəqil Araşdırmalar Mərkəzinin rəhbəri İradə Yaqubova isə deyib ki, “İlham Əliyevin 5 illik fəaliyyəti və Azərbaycanda vətəndaş cəmiyyəti” kitabında əsasən son 5 ildə əhali, KİV, rəsmi strukturlar və QHT-lərin fəaliyyəti araşdırılıb. Onu sözlərinə görə, son 5 ildə qeyd olunan sahələrdə bir sıra nailiyyətlər əldə edilib. Belə ki, əvvəllər insanlar sosioloji sorğularda iştirakdan çəkinirdilərsə, artıq heç bir tərəddüd etmədən sorğulara qatılırlar. O, rəsmi strukturların da buna normal yanaşdığını söyləyib.