“Sərsəng humanitar faciəsinin qarşısının alınması” layihəsi üzrə ictimai hesabatın regionlarda təqdimatı davam edir
Tərtər rayonunun Tərtər çayı hövzəsində yerləşən yaşayış məntəqəsinin siyahısı
Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ və işğal edilmiş digər ərazilərinin qeyri-qanuni işğalı məsələsinin AŞPA gündəliyinə salınması məqsədi daşıyan qətnamə layihələri nəhayət Parisdə AŞPA Bürosu tərəfindən qəbul edilib
AŞPA-da Sərsəng su anbarı ilə bağlı qəbul olunan qətnamənin tam mətni
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətininİnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) ötən bir il ərzində “Sərsəng humanitar faciəsinin qarşısının alınması” layihəsi çərçivəsində gördüyü işlərə dair Sərsəng su anbarının əhatə dairəsinə düşən rayonlarda İctimai hesabatını təqdim etməyə davam edir.
Dünən Tərtər şəhərində rayon icra hakimiyyətinin rəhbər şəxslərinin, rayon bələdiyyə, kənd icra nümayəndələrinin, fermer təsərrüfatlarının rəhbərlərinin, iş adamlarının, su təsərrüfati və meliorasiya təsərrüfatları əməkdaşlarının, yerli icmaların, məktəb direktorlarının, kənd tibb məntəqələrinin və rayon fəallarının iştirakı ilə İctimai hesabat görüşləri keçirilmişdir.
Görüşdə çıxış edən AVCİYA-nın vitse prezidenti Vəli Əlibəyov və layihənin eksperti Şahin Camalov görülən işlər barədə məlumat vermiş, AVCİYA ekspertlərinin hazırladıqları hesabatların təqdimatını keçirmişlər.
Növbəti günlərdə isə  digər rayonlarda da bu cur ictimai hesabatların təqdim olunması həyata keçiriləcəkdir.