Saat 12.00-dək respublika üzrə 1 milyon 457 min 776 seçici səs verib
Heydər Əliyev Fondunun Nizami Gəncəvi irsini təbliğ edən daha bir layihəsi – “Yeddi gözəl” sərgisi Moskvada açılıb
Professor Məhərrəm Zülfüqarlı: Azərbaycan əsgəri Vətən müharibəsi günlərində tarix yazdı
Avropa Parlamenti Azərbaycan səfirinin məktublarını erməni diasporuna ötürürməklə Avropa İttifaqı (Aİ) və rəsmi Bakı arasında gərginlik yaradıb.
“Report” xəbər verir ki, bu barədə Caliber.az saytı Belçikanın Eureporter.co saytına istinadən məlumat yayıb.
Aİ-nin xarici əlaqələr və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi Jozep Borrel Azərbaycanın Ukraynaya humanitar yardım göndərməsini, Moldova və Cənub-Şərqi Avropaya qaz tədarükünü artırmağa hazır olmasını alqışladığı bir zamanda Azərbaycanın Aİ-dəki nümayəndəsi və Belçikadakı səfiri Vaqif Sadıqov Avropa Parlamentinin onun təcili diplomatik məlumatlarının (depeşa) erməni diasporuna ötürməsindən məyusluğunu ifadə edib.
Azərbaycan səfiri özünün tviter səhifəsində bu barədə yazıb: “İnanılmaz olsa da fakt budur ki, Avropa Parlamenti Azərbaycan səfirinin məktublarını məqsədyönlü şəkildə erməni diasporunun nümayəndələrinə ötürüb. Maraqlıdır, Avropa Parlamentinə ünvanlanan və bir çox həssas məsələlərə toxunan digər məktublar da parlamentdəki və onun ətrafındakı lobbiçilərə və nüfuzlu qruplara sızdırılır?”